Intencje od 17 maja do 26 maja 2024r.

 

Piątek – 17 maja

 7:00 Za dusze w czyśćcu cierpiące

18:00 †† Zofię, Kazimierza, Wojciecha  Okólskich oraz †† z rodziny Biniaś-od Marii

19:30  Msza św. Z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała


Sobota – 18 maja

 7:00 †† Jadwigę i Zygmunta Budychów-od Ani i Piotra Turków

15:30 Msza ślubna: Załuski Przemysław i Milena Wieczorek

18:00  Msza zbiorowa:W intencji Hanny, w rocznicę urodzin, z podziękowaniem Panu Bogu i Matce Najświętszej za wszystkie otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże błog., dary Ducha Świętego, opiekę Matki Bożej na dalsze lata życia dla Hanny i Jej rodziny; Modlimy się o miłosierdzie Boże dla zmarłych: śp.Zdzisława Kokocińskiego-od żony z dziećmi; śp.Krzysztofa Lercha (w 1 rocz.śm.)-od żony z dziećmi i wnukami; śp.Andrzeja, Jana, Janiny, Bronisława Błajetów;Michała, Anieli, Seweryny Haładuda; śp.Elżbiety, Adama, Antoniego Kaczmarków; śp.Teresy Ciszewicz-od chrześniaczki Izabeli  z rodziną; śp.Rodziców: Teresy i Henryka Zukier; śp.brata Mirosława-od Danki z rodziną; śp.Krystyny Filipiak-od VI Róży Koła Żywego Różańca; śp.Wawrzyna Olejnika; śp.Jana Pałkę i zm. z rodziny; śp.Wawrzyna Olejnika-od szwagierki Ewy z rodziną; śp.Janiny Musiał-od wnuczki Justyny z rodziną; śp.Kingi Oleksiewicz-od Przyjaciół: Marcina, Joli i Eli; śp.Leszka Kaszkowiaka-od rodziny Sowińskich z ul.Dworcowej 26; śp.RafałaDembińskiego-od brata Ryszarda z rodziną.


19:00 – 7.00 Całonocna Modlitwa różańcowa


Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 19 maja

8:00 †† Jerzego(w 3 rocz. śm.), Ryszarda Wyrębskich; †† Stefana i zm.z rodz. Łukaszewskich

9:30  Za Parafian 

11:00 W intencji dzieci, które obchodzą 1 rocznicę przystąpienia do I Komunii św. oraz ich: Rodziców, Rodziców Chrzestnych

17:00 †† Hildegardy i Stanisława Wziętek oraz zm. z rodziny: Regent i Wziętek


Poniedziałek – 20 maja

 7:00 † Czesławę Rymaszewską-od  Jakuba

18:00 † Krystynę Filipiak – od sąsiadów z ul. Daszyńskiego 2,klatka A


Wtorek – 21 maja

 7:00 W intencji Anny, z podziękowaniem Panu Bogu i Matce Najświętszej za wszystkie otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże błog., dary Ducha Świętego, opiekę Matki Bożej, szczególnie łaskę zdrowia na dalsze lata życia dla Anny oraz z prośbą o dobre ręce i serce dla lekarzy i pielęgniarek 

12:00 Koncelebrowana Msza św. dziękczynno – błagalna Kapłanów z rocznika święceń 1985, z okazji 39 rocznicy święceń kapłańskich: dziękując Panu Bogu za lata pełne trudu, radości, doświadczeń i zmagań posługi kapłańskiej, prosząc jednocześnie, aby dalsza praca duszpasterska pozostawiła wiele pięknych, niewidocznych śladów w ludzkich sercach, ale i tych widocznych, jakimi są nasze pełne świątynie.

 18:00  ks. Jana Majchrzaka – od Kazi i Jurka z rodziną

 Środa – 22 maja  

7:00 Za dusze w czyśćcu cierpiące

16:00 W intencji Absolwentów i Profesorów Technikum Rolniczego w Międzychodzie: rocznik 1967,1968,1970 z podziękowaniem za wszystkie otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże błog., łaskę zdrowia, opiekę Matki Bożej na dalsze lata życia, a dla zmarłych Profesorów, Koleżanek i Kolegów, o spokój duszy i wieczną radość nieba w domu Ojca.

18:00 †† Reginę (w 11 rocz.śm.), Józefa(w 52 rocz.śm.) i zm. z rodziny


Czwartek–23 maja – Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana

 7:00 Z prośbą o łaskę świętosci dla kapłanów oraz liczne i święte powołania kapłańskie

18:00  † Adama Johaniewicza (w 43 rocz.śm.)


Piątek – 24 maja – NMP Wspomożycielki Wiernych

 7:00 Za dusze w czyśćcu cierpiące

16:00 Msza ślubna: Budych Michał i Joanna Wacławik

18:00 1)†† Anielę, Mariana, Andrzeja Kukurenda; Mirosławę i Henryka Ocaluk

 2) Koncelebrowana Msza św. dziękczynno – błagalna kapłanów z rocznika 2012, z okazji 12 rocznicy święceń kapłańskich pod przewodnictwem ks. Sebastiana naszego wikariusza: dziękując Panu Bogu za lata trudu, radości, doświadczeń i zmagań w posłudze kapłańskiej oraz prosząc o dalsze błogosławieństwo Boże i opiekę Maryi, naszej Matki.

 

Sobota – 25 maja

 7:00 Z prośbą o błogosławieństwo pól, zasiewów i deszcz

18:00 Msza zbiorowa: W intencji Marii Sieroń, w 85 rocznicę urodzin,z podziękowaniem Panu Bogu i Matce Najświętszej za wszystkie otrzymane łaski,z prośbą o dalsze Boże błog., dary Ducha Świętego, opiekę Matki Bożej, łaskę zdrowia na dalsze lata życia dla Marii i Jej rodziny: dzieci, wnuków, prawnuków;  Modlimy się o miłosierdzie Boże dla zmarłych: śp.Kazimierza Klapczyńskiego i zm. z rodziny;śp. Marianny, Stanisława Śledzińskich; śp.Zbigniewa Rachowiaka; śp. Justyny Kołodziej; śp. Elżbiety i Piotra Kaczanowskich.


Niedziela Trójcy Przenajświętszej – 26 maja

8:00 †† Jana( w 50 rocz. śm.), Mariannę, Mieczysława Górnych

9:30  Za Parafian

11:00 †† Agnieszki, Teresy i Henryka

17:00  Msza zbiorowa: W intencji Miłosza, z prośbą o cud uzdrowienia z choroby nowotworowej-od koleżanek i kolegów z klasy IV D Szkoły Podstawowej nr 2 w Międzychodzie; W intencji dzieci: Olafa,Łucji i Julki,z podziękowaniem za dar życia, z prośbą o pomyślnyprzebieg spraw sądowych i szybki powrót do domu; Modlimy się o miłosierdzie Boże dla zmarłych: śp.Haliny Niezbeckiej-od syna Radosława z rodziną; śp.Zygmunta Budycha-od Macieja z rodziną; śp.Janiny Holka-od syna Mirka z żoną i wnukami.

Dzisiaj jest

czwartek,
23 maja 2024

(144. dzień roku)

Święta

Czwartek, VII Tydzień zwykły
Rok B, II
Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana