Ogłoszenia duszpasterskie na 3 Niedzielę Zw. 26.01.2020 roku.

 

1.     Dzisiaj niedziela Słowa Bożego oraz Dzień Islamu.

 

2.     W czwartym miesiącu nowenny przed przyjęciem Jasnogórskiego Cudownego Obrazu Maryi modlimy się za młodzież, by odnalazła Chrystusa, dokonywała właściwych wyborów i odnalazła swoje powołanie życiowe.

 

3.     W kalendarzu liturgicznym wspominamy: we wtorek – św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła; w piątek – św. Jana Bosko, prezbitera .

 

4.     W tym tygodniu przeżywamy pierwszą sobotę miesiąca. O g. 7.00 Msza Św., a po Niej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Przypominamy, że spowiadamy pół godziny przed każdą Mszą Św.

 

5.     Objazd chorych: w I sobotę od g. 9.00. Natomiast druga trasa w I piątek, 7 lutego również od g.9.00

 

6.     W tym tygodniu wyjątkowo w środę biuro parafialne czynne po wieczornej Mszy św. a nie jak zawsze od g.15.00

 

7.     W Niedzielę, 02 lutego, obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. U nas odpust parafialny ku czci Matki Bożej Gromnicznej. O g. 9:30 Uroczysta Msza Św. odpustowa. Można w tym dniu zyskać odpust zupełny PORCJUNKULI pod zwykłymi warunkami. Na wszystkich Mszach Św. poświęcenie świec, a po Mszach zbiórka do puszek na Zakony Klauzurowe.

 

8.     Nauki dla rodziców i chrzestnych w 2 i 4 piątek miesiąca po wieczornej Mszy św. na probostwie.

 

9.     Kurs przedmałżeński dla narzeczonych odbywać się będzie w marcu w dwóch częściach. Bliższe terminy na początku lutego.

 

10.                Dziękujemy za złożone ofiary na daninę diecezjalną oraz na inwestycje i remonty parafialne oraz na kolędzie. W niedzielę gospodarczą zebraliśmy kwotę: 3.932,91,- zł. Ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”! Dzisiaj zbiórka do puszek na Radio Emaus.

 

11.                Archidiecezja Poznańska organizuje Narodową Pielgrzymkę do Rzymu z okazji stulecia urodzin św. Jana Pawła II w dniach od 13 do 20 maja 2020r. Szczegółowe informacje w gablocie.

 

12.                W gablocie wywieszona Informacja o planowanych w 2020rRekolekcjach dla członków Żywego Różańca.

 

13.                Siostry Urszulanki z Pniew  zapraszają dorosłych na XVII rekolekcje  z cyklu „ W trosce o Życie i zdrowie rodziny” do Sanktuarium św. Urszuli w Pniewach w dniach 28 lutego – 1 marca 2020r. Tematem rekolekcji będzie: ”Empatia i asertywność a miłość w małżeństwie i rodzinie”. Rekolekcje poprowadzi ks. Marek Drzewiecki, doktor psychologii, autor wielu książek i artykułów na temat wychowania, małżeństwa i rodziny, profilaktyki  i terapii uzależnień. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń.

 

14.                 Po Mszy Św. polecamy prasę katolicką. Zapraszamy też na naszą parafialną stronę internetową:

 

15.                W minionym czasie odeszli do Domu Ojca: śp. Adam Tomala z ul. Podgórnej; śp. Jadwiga Budych z ul. Kard. Wyszyńskiego; śp. Maria Walkowiak z ul. Zielonej; śp. Zofia Lubik z ul.Kard. Wyszyńskiego oraz śp. Gertruda Kaczkowska z ul. Strzeleckiej. Wieczny odpoczynek…

 

16.       Kolęda:

 

27 stycznia – poniedziałek - od g.15:00 – 2 kapłanów

 

1.   Pohla, Konopnickiej od początku

 

2.   Wyspiańskiego, od początku

 

28 stycznia – wtorek - od g.14:00 – 1 kapłan

 

1.   Muchocin od nr: 19, 17, 16, 15

 

29 stycznia – środa - od g.14:30 – 1 kapłan

 

1.   Harcówka , Piłsudskiego parzyste od 4 do 8

 

 

 

Można zgłaszać indywidualne odwiedziny przez tych, którzy nie mogli przyjąć księdza po kolędzie w wyznaczonym terminie.

 

Dzisiaj jest

środa,
29 stycznia 2020

(29. dzień roku)

Święta

Środa, III Tydzień zwykły
Rok A, II
Dzień Powszedni