Ogłoszenia na Niedzielę Bożego Miłosierdzia, 08.04.2018r.

1.Dzisiaj przeżywamy Święto Bożego Miłosierdzia. Tą niedzielą rozpoczynamy 77. Tydzień Miłosierdzia. Jest to też Święto Patronalne CARITAS. Dzisiaj zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną.

2.Dzisiaj dodatkowa Msza Święta o g. 15.00. Przed Mszą św. odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia. Inspiracją dla ustanowienia tego święta było pragnienie Jezusa, które przekazała. Pan Jezus powiedział do Siostry Faustyny: Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699).

3.W środę, 14 kwietnia, Święto Chrztu Polski, o g. 18.00 Nowenna do NSM i Msza Św.

4.Niniejszym informujemy, że Piotr Marek Zych urodzony w Sierakowie (Polska), dnia 11 lutego 1992 roku, Syn Marka i Magdaleny Zych jest kandydatem do sakramentu kapłaństwa. Święceń kapłańskich poprzez nałożenie rąk udzieli bp. Domenico Pompili w katedrze Santa Maria w Rieti 24 kwietnia br. o godzinie 16:30.

      Zgodnie z wymogami prawa kościelnego (art. KPK. 1051 § 2) informacja ta musi zostać podana do publicznej wiadomości.

      Jeżeli ktokolwiek wiedziałby o kandydacie coś, co uczyniłoby go niegodnym święceń, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić o tym urząd parafialny. Należy jednak pamiętać, że złożenie fałszywego zeznania byłoby zniesławieniem kandydata, a po pociągałoby za sobą obowiązek naprawienia wyrządzonej szkody.

5.Dziękujemy wszystkim tym, którzy pomogli w przygotowaniu i w przeżyciu Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego: p. Andrzejowi kościelnemu, p. Wiesiowi szafarzowi i jednocześnie zastępcy kościelnego, p. Krystianowi, naszemu katechecie i organiście, Scholii Parafialnej, służbie liturgicznej i ministrantom, Grupie Modlitewnej, która pomagała przygotować Grób Pański oraz tym, którzy zaangażowali się w procesję rezurekcyjną. Dziękujemy również za ofiary do Grobu Pańskiego, Ofiarodawcom i Zespołowi Caritas za pomoc w przygotowaniu wielkanocnych paczek dla biedniejszych rodzin oraz za złożone życzenia z okazji Dnia Kapłańskiego. Dziękujemy za złożone ofiary na KUL, WT UAM i szkoły katolickie 429,- , na daninę diecezjalną, na kwiaty i potrzeby parafii. Wszystkim składamy serdeczne „Bóg zapłać!”

6.Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek i zachowania półtora metra odległości od siebie, nie dotyczy to małżonków i rodzin. Informujemy też, że dopuszczalna ilość wiernych na Mszach świętych w naszym kościele to 54 osoby. Wszystkie spotkania duszpasterskie są zawieszone do odwołania, z wyjątkiem biura parafialnego i indywidualnego wezwania do chorych.

7.Po Mszy Św. polecamy prasę katolicką i zapraszamy na naszą parafialną stronę internetową: www.nsmmiedzychod.pl oraz na parafialny Facebook, na którym są transmisje Mszy Św. Niedzielnych o g. 9.30.

8.Na dzisiejszą niedzielę i cały tydzień życzymy wszystkim Parafianom i Gościom Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże!

9.W ostatnim czasie odeszli z naszej Parafii do Domu Ojca: śp. Piotr Kaczanowski z ulicy Zagrodowej i śp. Krystyna Kowalewska z ulicy Daszyńskiego. Wieczny odpoczynek…

Dzisiaj jest

środa,
14 kwietnia 2021

(104. dzień roku)

Święta

Środa, II Tydzień Wielkanocny
Rok B, I
Dzień Powszedni