Ogłoszenia duszpasterskie na 27. Niedzielę zw., 2.10.2022r.

1.W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia wspominamy: we wtorek - św. Franciszka z Asyżu, w środę - św. Faustynę Kowalską, zakonnicę; w piątek – NMP Różańcowej, święto patronalne odmawiających różaniec.

2.W środę nowenna do Niepokalanego Serca Maryi o g. 18:00.

3.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. pierwszy czwartek przed wieczorną Mszą Św. Godzina Święta, a po wieczornej Mszy Św. spotkanie Grupy Modlitewnej i spotkanie z Rodzicami dzieci pierwszo komunijnych w kościele.

4.W pierwszy piątek spowiedź święta dla dzieci i młodzieży szkolnej oraz dorosłych od g. 15:00, do g. 16:30, a o g. 16.30 Różaniec z Komunią Św. Wieczorna Msza Św. koncelebrowana o g. 18:00 w intencji zmarłych polecanych w rocznych wymieniankach i w intencji członków Koła Żywego Różańca i Róż Rodziców modlących się za swoje dzieci.

5.Objazd chorych tradycyjna trasa Ks. Proboszcza w I piątek od g. 9.00.

6.Od soboty rozpoczęliśmy miesiąc październik poświęcony modlitwie różańcowej. Zapraszamy na Różaniec: dla dzieci i młodzieży – od poniedziałku do piątku o g. 16:30 z Komunią Świętą, dla pozostałych parafian – codziennie o g. 17:30, a w niedziele o g. 16:30. W czasie Różańca okazja do spowiedzi.

7.Katechezy chrzcielne dla rodziców i chrzestnych odbywają się w październiku u nas o g. 18.45 na probostwie w drugi i czwarty piątek miesiąca. Plan katechezy znajduje się w gablocie ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii.

8.W przyszłą niedzielę papież Franciszek ogłosił niedzielę św. Franciszka. My będziemy gościć w naszej parafii O. Krzysztofa Stachowiaka, naszego byłego ks. Wikariusza, który wygłosi Słowo Boże i przyjmie dobrowolne ofiary na misje, a pracuje w Papui Nowej Gwinei. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

9.Również w niedzielę, 9 października, w Muchocinie z okazji Dnia Papieskiego zostanie odprawiona w świetlicy Msza Święta o g. 15:00. Wcześniej o g. 14:30 modlitwa różańcowa. Msze św. uświetni występ Zespołu Śpiewaczego „Totus Tuus”. Po Mszy św. bezpłatny poczęstunek. Serdecznie zapraszamy!

10.Składamy serdeczne podziękowania za złożone ofiary na daninę diecezjalną i utrzymanie parafii. Dziś zbiórka do puszek na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia. Wszystkim ofiarodawcom składamy Bóg zapłać! Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia dysponuje wolnymi stypendiami naukowymi dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin. Stypendium przyznawane jest w 7/8 klasie i trwa do zakończenia studiów. Co najistotniejsze, stypendyści otrzymują nie tylko wsparcie finansowe, ale zwłaszcza formację duchową i intelektualną, co powinno mieć także odzwierciedlenie w zaangażowaniu na rzecz parafii. Stypendium może otrzymać uczeń klasy 7. lub 8., który w ubiegłym roku otrzymał świadectwo z wyróżnieniem czyli powyżej średniej ocen 4,75. Kryterium dochodowe: dochód w rodzinie nie może przekraczać 2107 zł. brutto na osobę (nie wlicza się 500+ itp.) Zainteresowane osoby proszę o bezpośredni kontakt, co ułatwi przeprowadzenie procedury przyznania stypendium, a jednocześnie nie będzie to obciążeniem dla Księdza.

11.Podobnie jak w ubiegłych latach, chcemy zaprosić do Bazyliki Archikatedralnej małżeństwa, które przeżywają 25 i 50 rocznicę udzielenia Sakramentu Małżeństwa. Uroczysta Msza św. celebrowana przez Ks. Bpa Szymona Stułkowskiego, połączona z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich, zostanie odprawiona w niedzielę 16 października br. o godz. 16.00. Po Mszy św. spotkanie przy kawie w Arcybiskupim Seminarium Duchownym.

12.Jak zwykle po Mszy Św. polecamy prasę katolicką i zapraszamy na naszą stronę internetową nsmmiedzychod.pl i na Facebooka.

13.Na dzisiejszą niedzielę i cały tydzień życzymy wszystkim Parafianom i Gościom Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże!

14.W minionym tygodniu odeszła do Domu Ojca śp.Irena Kolanoś z ul. Wyspiańskiego poprzednio zamieszkała w Mierzynie; śp.Małgorzata Klimaszewska z ul. Dworcowej; śp.Irena Mikołajczak z ul. Słowackiego. Wieczny Odpoczynek…

Dzisiaj jest

niedziela,
02 października 2022

(275. dzień roku)

Święta

Niedziela, XXVII Tydzień zwykły
Rok C, II
Dwudziesta Siódma Niedziela zwykła