Ogłoszenia duszpasterskie na 20. Niedzielę zwykłą, 20.08.2017 roku.

1.  W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy następujących świętych: w poniedziałek – św. Piusa X, papieża; we wtorek – NMP Królowej; w czwartek - św. Bartłomieja, apostoła; w sobotę – święto NMP Częstochowskiej.

2.  W środę nowenna do Niepokalanego Serca Maryi w łączności z Mszą Św.

3.  W czwartek, 24 sierpnia, podczas Mszy Św. o g. 18:00, będziemy żegnać Ks. Zbigniewa Wiśniewskiego, dotychczasowego naszego wikariusza, który z dniem 25 sierpnia rozpocznie pracę duszpasterską w Parafii i Sanktuarium Królowej Rodzin w Lubaszu. Dziękujemy Mu za pracę duszpasterską w naszej Parafii i życzymy Mu obfitych łask Bożych i opieki Maryi na nowej placówce. Szczęść Boże!!!

4.  Składamy serdeczne podziękowania kolejnym rodzinom za złożone ofiary na daninę diecezjalną i potrzeby remontowe parafii. Bóg zapłać.

5.  W czasie wakacji Msze Św. w tygodniu tylko wieczorem o g. 18:00. W niedzielę porządek Mszy Św. w kościele bez zmian (przypominamy, że wieczorna Msza Św. jest o g. 17:00), natomiast w Mierzynie dodatkowa Msza Św. o g. 18:15.

6.  Przypominamy, że w okresie letnim Biuro Parafialne w poniedziałek i środę jest czynne po Mszy św. wieczornej do g. 19:30, natomiast w piątek od g. 08:30 do 09:30.

7.  Jak zwykle po Mszy Św. można zakupić prasę katolicką. Zapraszamy również na naszą parafialną stronę internetową: www.nsmmiedzychod.pl

8.  Na ekranach polskich kin można oglądać film hiszpańskich twórców pod tytułem: ”Fatima. Ostatnia tajemnica”, stworzony specjalnie z okazji 100-lecia objawień fatimskich. Gorąco zachęcamy do wybrania się do kina tym bardziej, że wiele wątków tej opowieści dotyczy naszego kraju.”Fatima. Ostatnia tajemnica” - w kinach od 18 sierpnia.

9.  Wspólnota Żywego Różańca z sąsiedniej Parafii odwołuje pielgrzymkę do Częstochowy i Gidle z powodu małego zainteresowania, miała odbyć się 26 i 27 sierpnia br.. Osoby, które dokonały wpłaty proszone są o odbiór pieniędzy u p. Basi w „sklepie”.

10.       Na dobre przeżywanie dzisiejszej niedzieli i całego tygodnia życzymy wszystkim Parafianom i Gościom Bożego błogosławieństwa, wielu wrażeń, dobrej pogody i pokoju serca oraz pamiętajmy o niedzielnej Mszy Św. i codziennej modlitwie.

11.  W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca: śp. Julian Hausmann z ul. Zielonej i śp. Grażyna Skrzypczak z ulicy Szpitalnej. Wieczny Odpoczynek…

Dzisiaj jest

środa,
23 sierpnia 2017

(235. dzień roku)

Liturgia słowa

Czytania:

  • Ewangelia:

Święta

Środa, XX Tydzień zwykły Rok A, I Dzień powszedn