Ogłoszenia duszpasterskie na 29. Niedzielę zwykłą, 21.10.2018 roku.

1.  Dzisiaj przypada Światowa Niedziela Misyjna i Tydzień Misyjny. W naszej Parafii jest to niedziela gospodarcza. Taca przeznaczona jest na remont Domu Katechetycznego. W piątek podpisałem umowę na przyjęcie Grantu w wysokości 30,- tys. zł na wyposażenie Domu Katechetycznego w meble i sprzęt multimedialny.

 

2.  W poniedziałek obchodzimy wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II, papieża.

 

3.  Dzieci i młodzież szkolną zapraszamy na spotkanie do  salki na probostwie w poniedziałek o g. 16:00, a na g. 16:30 na różaniec.

 

4.  Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą poznać Pismo Święte na spotkanie biblijne we wtorek o g. 18.45 w salce na probostwie.

 

5.  W środę nowenna do Niepokalanego Serca Maryi w łączności z Mszą Św.

 

6.  Katechezy dla rodziców i chrzestnych o0dbywają się w 2 i 4 piątek miesiąca po wieczornej Mszy św. o g. 18:45 na probostwie.

 

7.  Młodzież parafialną zapraszamy na probostwo w piątek na g. 19.30.

 

8.  Zebranie wszystkich ministrantów w sobotę o g. 9:00.

 

9.  W przyszłą niedzielę, 28 października, w naszej Parafii Dzień Pomocy Modlitewnej i Materialnej dla Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Z tej okazji gościć będziemy kleryka Dawida Wojdowskiego pochodzącego z Górki Duchownej (V rok studiów), który po Mszach Świętych zbierze  dobrowolne ofiary na ASD.

 

10.  Składamy serdeczne podziękowania kolejnym rodzinom za złożone ofiary na daninę diecezjalną i potrzeby remontowe parafii. Na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia zebraliśmy do puszek 1.258,32 zł. Szkolne Koło Caritas sprzedało 960 szt. kremówek i zebrało kwotę 3.360,- zł, którą przekazuje na dofinansowanie rehabilitacji czteroletniego chłopca po wypadku. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!

 

11.  Minęły już dwie dekady miesiąca października, który poświęcony jest modlitwie różańcowej. Zapraszamy na Różaniec: dzieci i młodzież – od poniedziałku do piątku o g. 16:30 z Komunią Świętą, pozostałych parafian – codziennie o g. 17:30, a w niedziele o g. 16:30. W czasie Różańca okazja do spowiedzi. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych, prosimy wcześniej skorzystać z Sakramentu Pokuty.

 

12.  W przeddzień uroczystości Wszystkich Świętych, 31 października, zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na Korowód i Bal Wszystkich Świętych. Rozpoczynamy różańcem w naszym kościele o g. 16.30, a po nim idziemy do Parafii pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela na wspólną zabawę. Zabieramy ze sobą coś słodkiego na wspólny stół. Mile widziane przebranie za świętego lub aniołka. Pełne informacje od poniedziałku na plakatach.

 

13.  W dniu 26.10.2018 r. o g. 10.00 na Sali sesyjnej Urzędu Miasta i Gminy Międzychód odbędzie się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Seniora.

 

Na spotkaniu przedstawione zostaną między innymi:

 

-      informacje na temat waloryzacji świadczeń z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych,

 

-      Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie przedstawi możliwości pomocy seniorom w ramach zadań, które realizuje,

 

-      Komenda Powiatowa Policji w Międzychodzie  omówi kwestie bezpieczeństwa seniorów w codziennym życiu.

 

Na spotkanie serdecznie zaprasza seniorów oraz wszystkich zainteresowanych kierownik inspektoratu w Międzychodzie.

 

14.  Na dobre przeżywanie dzisiejszej niedzieli i całego tygodnia Wszystkim parafianom i gościom życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i pokoju serca – zachęcając do pamięci o codziennej modlitwie i o niedzielnej Mszy.

 

15.  Jak zwykle po Mszy Św. można zakupić prasę katolicką. Zapraszamy też na naszą parafialną stronę internetową: www.nsmmiedzychod.pl

 

16.  W minionym tygodniu odeszła do Domu Ojca: śp. Joanna Smarzy z ulicy Mickiewicza. Msza Św. pogrzebowa i pogrzeb zostaną odprawione w środę, 24 października, o g. 13.00. Wieczny Odpoczynek…

 

Dzisiaj jest

poniedziałek,
22 października 2018

(295. dzień roku)

Święta

Poniedziałek, XXIX Tydzień zwykły
Rok B, II
Wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża