Ogłoszenia na 17. Niedzielę zw., 25.07.2021r.

1.     Dzisiejsza Niedziela obchodzona jest w naszej archidiecezji jako Dzień Solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. Wszystkich poszkodowanych otaczamy modlitwą, a po Mszach Św. będziemy mogli złożyć dobrowolne datki do puszek na rzecz poszkodowanych.

2.     Dzisiaj po każdej Mszy św. święcimy wszelkiego rodzaju pojazdy z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców.

3.     Dzisiaj też żegnamy ks. Wikariusza Szymona Czarnasiaka. Dziękujemy Mu za odprawione Msze św., głoszone Słowo Boże, posługę w konfesjonale, odwiedziny chorych. Życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej na dalsze lata kapłańskiej pracy w nowej parafii pw. św. Małgorzaty w Gostyniu. Bóg zapłać i Szczęść Boże.

4.     W kalendarzu liturgicznym obchodzimy: w poniedziałek - św. Joachima i Anny, rodziców NMP; w czwartek - św. Marty; w sobotę - św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.

5.     W czasie wakacji w lipcu i sierpniu Msze św. tylko wieczorem.

6.     W środę Nowenna do Niepokalanego Serca Maryi w łączności z Mszą Św. o g. 18:00.

7.     Zbliża się czas Nawiedzenia Matki Bożej w Ikonie Jasnogórskiego Obrazu. Będziemy wspólnie dziękować za dar naszej Matki i wielkie rzeczy, które za jej przyczyną stają się naszym udziałem. Odwiedziny Matki Bożej w Jasnogórskim wizerunku w dekanacie międzychodzkim rozpoczną się 8 sierpnia w parafii św. Michała Archanioła w Kwilczu. W naszej parafii uroczystość odbędzie się z 13 na 14 sierpnia, a następnie w parafii u naszych sąsiadów, gdzie 15 sierpnia Matka Boża zakończy odwiedziny całego dekanatu. Bardzo prosimy parafian o przygotowanie dekoracji swoich domostw i posiadłości. Program uroczystości zostanie podany do wiadomości w terminie późniejszym.

8.     Przed Nawiedzeniem odbędą się też rekolekcje przygotowujące do przeżycia spotkania z Matką Bożą od niedzieli 8 sierpnia do środy 11 sierpnia br. Rekolekcje poprowadzi: Oblat Ojciec Wiesław Nowotnik z Gorzowa Wlkp. Wieczorem O. Wiesław będzie sam, bo ja będę w parafiach naszego dekanatu.

9.     Spotkanie Rady Duszpasterskiej, Ekonomicznej, END, Grupy Modlitewnej, Caritas, Zelatorek Żywego Różańca i Sołtysów – we wtorek, po wieczornej Mszy św. w Domu Katechetycznym w temacie Nawiedzenia Obrazu.

10.       W okresie letnim Biuro Parafialne czynne w poniedziałek i środę po wieczornej Mszy św. do g.19.30, natomiast w piątek bez zmian od g. 8.30 do g. 9.30.

11.           Dziękujemy za składane ofiary na daninę diecezjalną, na kwiaty i potrzeby remontowe parafii. Bóg zapłać!

12.           Przypominamy, że okres Komunii Św. wielkanocnej trwa do 14 września i jest to podstawowy obowiązek każdego katolika.

13.           Po Mszy Św. polecamy prasę katolicką.

14.           Na dzisiejszą niedzielę i cały tydzień życzymy wszystkim Parafianom i Gościom Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże!

15.           W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Wojciech Habiera z ul. Moniuszki. Wieczny odpoczynek…

Dzisiaj jest

niedziela,
25 lipca 2021

(206. dzień roku)

Święta

Niedziela, XVII Tydzień zwykły
Rok B, I
Siedemnasta Niedziela zwykła