Ogłoszenia na 24 Niedzielę zw., 17.09.2023r.

1.Dzisiaj Dzień Środków Społecznego Przekazu.

2.Dziś też Niedziela gospodarcza. Zbierane ofiary zostaną przeznaczone na remont wikariatu oraz na dach na budynku probostwa w przyszłym roku. Sam koszt materiałów na dach - to ponad 53,- tysiące złotych.

3.W poniedziałek 18 września obchodzimy świętośw. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski. W tym dniu imieniny obchodzi ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański i przewodniczący Episkopatu Polski.

4.Również w poniedziałek, 18 września, Związek Sybiraków-Koło w Międzychodzie zaprasza na Mszę św. w intencji ofiar sowieckiej agresji na Polskę w 1939r. o g. 16.00 w Kościele Parafialnym pw. Niepokalanego Serca Maryi w Międzychodzie. Po Mszy św. spotkanie przed Tablicą Pamięci i Wdzięczności Sybiraków, przemówienie Prezesa Koła, złożenie kwiatów i zapalenie zniczy. Program całej uroczystości jest wywieszony w gablocie.

5.W środę wieczorem nowenna do Niepokalanego Serca Maryi w łączności z Mszą Św. o g. 18:00. Po Mszy zebranie Rady Ekonomicznej.

6.W czwartek, 21 września, święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty. Wieczorem po Mszy św. zebranie Rodziców Dzieci I komunijnych w Kościele o g. 18.45.

7.W sobotę – wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.

8.W Niedzielę, 24 września, o g.16.00 w Centrum Animacji Kultury w Sali widowiskowej, Benefis naszego parafianina, Jerzego Muzyki z okazji 40-lecia pracy artystycznej. Serdecznie zapraszamy w Jego imieniu. Wstęp wolny.

9.Dziękujemy za składane ofiary na daninę diecezjalną i potrzeby remontowe parafii. Bóg zapłać! Za tydzień zbiórka na KUL i Szkoły katolickie.

10.Po Mszy Św. w zakrystii polecamy prasę katolicką. W sprzedaży jest Książeczka „Różaniec z Prymasem Tysiąclecia” w cenie 5 zł/szt. Zapraszamy również na naszą parafialną stronę internetową (www.nsmmiedzychod.pl) i na Facebooka.

11.Na dzisiejszą niedzielę i cały tydzień życzymy wszystkim Parafianom i Gościom Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże!

12.W minionym tygodniu odszedł do Domu Ojca śp. Eugeniusz Henicz z ul. 17 Stycznia. Wieczny Odpoczynek…

Dzisiaj jest

czwartek,
21 września 2023

(264. dzień roku)

Święta

Czwartek, XXIV Tydzień zwykły
Rok A, I
Święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty