Ogłoszenia duszpasterskie na 33. Niedzielę zwykłą, 17.11.2019 roku.

1.       Dziś Niedziela gospodarcza.

2.       Ksiądz Kanonik Maciej Przewoźny obchodzi we wtorek 93. rocznicę urodzin. Na dalszą drogę życia i pasterzowania, składamy Jubilatowi serdeczne życzenia Bożego Błogosławieństwa, darów Ducha Świętego, opieki Matki Bożej, łaski zdrowia oraz wiele radości z każdego przeżytego dnia. Za wszelkie dobro, które Ksiądz Kanonik czynił i czyni, dziękujemy sercem i modlitwą, a Dobry Bóg niech Mu za cały ten trud sowicie wynagrodzi. Szczęść Boże! Zapraszamy na Mszę Św. we wtorek o g. 18.00 w intencji Jubilata.

3.       W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek – bł. KarolinyKózkówny, dziewicy i męczennicy; w środę - św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera; w czwartek – Ofiarowanie NMP; w piątek – św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki śpiewaków i muzyków.

4.       środę o g. 18.00 nowenna do Niepok. Serca Maryi w łączności z Mszą Św.

5.       W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie Rodziców Dzieci I komunijnych.

6.       Grupę Modlitewną zapraszamy na spotkanie w czwartek o g.18.45. W drugim miesiącu nowenny przed przyjęciem Jasnogórskiego Cudownego Obrazu z wizerunkiem Maryi modlimy się za naszych zmarłych.

7.       Katecheza chrzcielna w piątek o g. 18.45 na probostwie.

8.       Naszych parafialnych śpiewaków i muzyków zapraszamy w piątek na Mszę Św. w ich intencji o g. 18.00. Po Mszy spotkanie w Domu Katechetycznym.

9.       Spotkanie Grupy Młodzieżowej w piątek o g. 19.30 na probostwie.

10.  Dziękujemy za złożone ofiary na daninę diecezjalną i potrzeby remontowe parafii. Na Pomoc Kościołowi w Sudanie Południowym zebraliśmy kwotę 2.488,46 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać!” Za tydzień, 24 listopada, zbiórka na paczki świąteczne, które przygotowuje Parafialny Zespól CARITAS.

11.  Wymienianki roczneskładamy w biurze parafialnym do końca listopada – w intencji tych zmarłych w każdy pierwszy piątek jest odmawiamy różaniec i odprawiana jest Msza Święta.

12.  Siostry Urszulanki z Pniew zapraszają na XVI Dzień Skupienia – 30 listopada pt.”W trosce o życie i zdrowie rodziny”. Będzie to refleksja nad tajemnicą Eucharystii będącej wyrazem Bożej miłości a zarazem źródłem miłości małżeńskiej i rodzinnej. Pozostałe informacje są na plakacie

13.  Jak zwykle po Mszy Św. można zakupić prasę katolicką. W zakrystii są do nabycia Kalendarzyki w cenie 6,- zł. Zapraszamy też na naszą parafialną stronę internetową: www.nsmmiedzychod.pl

14.  Na dobre przeżywanie dzisiejszej niedzieli i całego tygodnia życzymy parafianom i gościom Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże!

15.  W minionym tygodniu odeszły do Domu Ojca śp. Monika Majka z ul. Dworcowej i śp. Helena Boroch z ul. Zamkowej. Wieczny odpoczynek…

Dzisiaj jest

czwartek,
21 listopada 2019

(325. dzień roku)

Święta

Czwartek, XXXIII Tydzień zwykły
Rok C, I
Wspomnienie Ofiarowania Najśw. Maryi Panny