Ogłoszenia duszpasterskie na 33. Niedzielę zwykłą, 19.11.2017 roku.

 

1.  Księdzu Kanonikowi Maciejowi Przewoźnemu, z całego serca dziękujemy w dzisiejszą niedzielę 19 listopada,w 91-tą rocznicę urodzin.Na dalszą drogę życia i pasterzowania, sercem i modlitwą życzymy Bożego Błogosławieństwa, darów Ducha Świętego, opieki Matki Bożej, wiele radości z każdego przeżytego dnia. Za wszelkie dobro, które Ksiądz Kanonik czyni, abyśmy jak najgłębiej przeżywali i poznawali naszą wiarę, abyśmy w niej trwali i wzrastali, niech wynagrodzi Dobry Bóg.

 2.  Listopad jest szczególnym czasem modlitwy za zmarłych. Modlitwa różańcowa w intencji tych zmarłych o g. 17:30. Wymienianki roczne składamy w biurze parafialnym do końca listopada – w intencji tych zmarłych w każdy pierwszy piątek odmawiamy różaniec i odprawiana jest Msza Święta.

 3.  Marynarzy z okrętu „Santa Maria” młodszych zapraszamy na spotkanie w salce na probostwie w poniedziałek g. 16:00 i starszych na g. 16:45.

 4.  Ministrantów starszych zapraszamy w poniedziałek na g. 19:30 do salki na probostwie.

 5.  W środę nowenna do Niepokalanego Serca Maryi z Mszą Św. o g. 18:00.

 6.  Grupę modlitewną zapraszamy w czwartek 18.45 do salki na probostwo.

 7.  Grupę Młodzieżową zapraszamy na spotkanie również w piątek na g. 19:30 do salki.

 8.  Katechezy dla rodziców i chrzestnych odbywają się w 2, 3, i 4 piątek miesiąca po wieczornej Mszy św. o g. 18:45 na probostwie.

 9.  W sobotę o g. 10.00 zbiórka ministrantów młodszych.

 10.  Na Pomoc Kościołowi w Potrzebie w minioną niedzielę zebraliśmy kwotę 870,81 zl. Bóg zapłać!

 11.Od minionego poniedziałku rozpoczęliśmy prace budowlano – remontowe mające na celu adaptację budynku socjalno – garażowego na Dom Parafialny. Prace wykonuje wykonywała Firma Strzelecki ZHU z Pniew. Stąd dla tych, którzy nie podjęli deklaracji albo ją zaniechali będzie okazja do składania takich ofiar w każdą drugą niedzielę miesiąca, tzw. Niedziela gospodarcza, która była w minionym tygodniu. Na remont zebraliśmy kwotę 4051,71 zł. Bóg zapłać!

 12.W przyszłą niedzielę będziemy gościć w Parafii Ojca Rafała Krystyanca ze zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w Gorzowie Wlkp., który wygłosi Słowo Boże. Będzie rozprowadzał również Kalendarze na rok 2018.

 13.Po Mszy św. można zakupić prasę katolicką i kalendarze na rok 2018.

 14.Na dzisiejszą niedzielę i cały tydzień życzymy wszystkim Parafianom i Gościom Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże!

 

Dzisiaj jest

sobota,
25 listopada 2017

(329. dzień roku)

Liturgia słowa

Czytania:

  • Ewangelia:

Święta

Sobota, XXXIII Tydzień zwykły Rok A, I Dzień powszedn