Ogłoszenia duszpasterskie na 1. Niedzielę Wielkiego Postu, 18.02.2018 roku.

1.     Dzisiaj zapraszamy na pierwsze w tym roku Gorzkie Żale o g. 14:30, a po nich dodatkowa Msza Św. Kazania głosi Ks. Wikariusz Jerzy Szymczak z sąsiedniej Parafii.

2.     W piątek o g. 16:30 Droga Krzyżowa z Komunią Św. dla dzieci i młodzieży. Tradycyjnie po Mszy Św. wieczornej Droga Krzyżowa dla młodzieży starszej i dorosłych.

3.     Kurs przedmałżeński dla narzeczonych odbywać się będzie w terminach: 02, 03 i 04 marca oraz 16, 17 i 18 marca 2018 po wieczornych Mszach Św. Zapisy w biurze parafialnym (można zgłaszać telefonicznie w godzinach urzędowania biura).

4.     Ks. Kan. Maciejowi Przewoźnemu z okazji nadchodzących imienin,życzymy dalszegobłog. Bożego, obfitych darów Ducha Świętego, opieki Niepokalanej Matki Bożej oraz zdrowia na dalsze lata życia i kapłańskiej pracy.

5.     Siostry Urszulanki zapraszają do Pniew na XIII Dzień Skupienia – 24 lutego 2018r., wszystkich, którym zależy na duchowym rozwoju małżeństwa i rodziny. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie.

6.     Dziękujemy za złożone dotychczas ofiary na inwestycje i remonty parafialne oraz na daninę diecezjalną. Trwają prace w Domu Katechetycznym. Położono okablowanie i ogrzewanie podłogowe. Obecnie czekamy za oknami, by zakończyć prace wewnątrz i zewnątrz. Parafia ma coraz większe długi ze względu na niskie składki i trwające prace. W niedzielę gospodarczą składka wyniosła 2.832,48 zł. Na Caritas Archidiecezjalną w Środę Popielcową zebraliśmy 456,59 zł. Ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać!”

7.     Na dzisiejszą niedzielę i cały tydzień życzymy wszystkim Parafianom i Gościom Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże!

8.     Po Mszy Św. polecamy prasę katolicką. Jak zwykle zapraszamy na naszą parafialną stronę internetową: www.nsmmiedzychod.pl

9.     W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca: śp. Helena Sowińska z ulicy Daszyńskiego; śp. Jan Heinke z ul. Poznańskiej i śp. Bronisław Puk z ulicy Powstańców Wielkopolskich. Wieczny odpoczynek…

Dzisiaj jest

wtorek,
20 lutego 2018

(51. dzień roku)

Święta

Wtorek, I Tydzień Wielkiego Postu
Rok B, II
Dzień Powszedni