Ogłoszenia duszpasterskie na 12. niedzielę zwykłą, 25.06.2017r.

1.Nabożeństwa czerwcowe jeszcze do piątku odbywają się w łączności z wieczorną Mszą Św. o g. 18:00.

2.W środę zapraszamy o g. 17:30 na różaniec, a na g. 18:00 na nowennę do NSM i  na Mszę Świętą.

3.W czwartek obchodzimy uroczystość św. apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o g. 7:00, 10:00 i 18:00. Taca na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

4.Sakramentu Chrztu świętego udzielać będziemy w sobotę 01 lipca i w niedzielę 16 lipca.

5.W sobotę rano Msza św. pierwszo sobotnia w intencji dusz czyśćcowych, a po Niej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i pierwsza część różańca. O g. 14:00 dwie kolejne części i wieczorem ostatnia część różańca. Bardzo serdecznie zapraszamy w Jubileuszowym Roku Fatimskim.

6.Objazd chorych – tylko trasa księdza Zbyszka od g. 9:00.

7.Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy uczestniczyli i pomogli w zorganizowaniu i dobrym przeżyciu: Bożego Ciała, całej Oktawy, uroczystości Najświętszego Serca Jezusa i naszego parafialnego Odpustu, a w szczególności panom niosącym baldachim, osobom niosącym feretrony, figurkę Matki Bożej, pocztom sztandarowym, panu organiście, Scholii Parafialnej, chórkowi „Światełka”, dziewczynkom sypiącym kwiaty, ministrantom, panu kościelnemu, szafarzowi Wiesiowi, osobom przygotowującym ołtarze w Boże Ciało i na zakończenie oktawy, Jarosławowi Cichoszowi za nagłośnienie przy trzecim ołtarzu, panom organizującym brzózki (Rafałowi Kaczmarkowi, rodzinie Kurpiewskich z Mierzyna) i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia tych uroczystości. Dziękujemy także kolejnym rodzinom za złożone ofiary na daninę diecezjalną i potrzeby remontowe parafii. Mieszkańcom ulicy Gorzyckiej dziękujemy za ofiary na kwiaty. Bóg zapłać!

8.Brat Wojtek z grupą pielgrzymów liczącą ok. 20 osób dotrze do naszej Parafii 7 lipca br. na Mszę o godz. 18:00.  Następnego dnia, po godzinnej adoracji, ok g.10:00 ruszą do Rokitna. Mamy prośbę do naszych parafian o przyjęcie do domów tych pielgrzymów na tę jedną noc. Zgłoszono do tej pory 4 noclegi na 8 osób. Prosimy dalej zgłaszać chęć przyjęcia pielgrzymów w biurze parafialnym lub w zakrystii.

9.Po Mszach Św. polecamy prasę katolicką.

Dzisiaj jest

niedziela,
25 czerwca 2017

(176. dzień roku)

Liturgia słowa

Czytania:

  • Ewangelia:

Święta

Niedziela, XII Tydzień zwykły Rok A, I Dwunasta Niedz