Ogłoszenia duszpasterskie na 25. Niedzielę zwykłą, 24.09.2017 roku.

1.  W kalendarzu liturgicznym obchodzimy: w poniedziałek – błog. Władysława z Gielniowa, prezbitera; w środę – św. Wincetego a Paulo, prezbitera; w czwartek - św. Wacława, męczennika; w piątek - świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała; w sobotę - wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła

2.  Marynarzy młodszych i starszych z okrętu „Santa Maria” zapraszamy na spotkanie w salce na probostwie w poniedziałek na g. 16:00 i na g. 16:45.

3.  Ministrantów starszych zapraszamy na spotkanie w poniedziałek na g. 19:30 w salce na probostwie.

4.  Kandydatów do bierzmowania z klas III Gimnazjum zapraszamy na Msze św. i na  spotkanie we wtorek na g.18.00.

5.  W środę nowenna do Niepokalanego Serca Maryi w łączności z Mszą Św. o g. 18:00. Po Mszy Świętej zapraszamy na spotkanie członków Rady Duszpasterskiej na probostwo.

6.  W czwartek po wieczornej Mszy św. zapraszamy członków Grupy Modlitewnej do salki na probostwie na g.18:45 i zapraszamy Zelatorki i Zelatora Koła Żywego Różańca na spotkanie na probostwo.

7.   Katechezy dla rodziców i chrzestnych w 2, 3, i 4 piątek miesiąca po wieczornej Mszy św. o g. 18:45 na probostwie.

8.  Młodzież parafialną zapraszamy na spotkanie w piątek na g. 19:30 na probostwie.

9.  W przyszła niedzielę, to jest 1 października na Mszy św. o g.11:30 poświęcenie różańców i książeczek dzieciom, które przystąpią do I Komunii św. w 2018r.

10.  Wspólnota Rycerstwa Niepokalanej i Koło Żywego Różańca parafii pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela w Międzychodzie organizuje wyjazd na spotkanie modlitewne „Różaniec do granic” w dniu 07 października 2017r. do Kostrzyna n/Odrą. Wyjazd o g.8:00. Msza Św. w Kościele w Kostrzynie n/Odrą, następnie udamy się na granice Polski, aby o g.14:00 włączyć się do modlitwy różańcowej w intencji Polski i świata. Koszt wyjazdu około 20,00 zł. Zapisy u p. Basi w sklepie.

11.  Zapraszamy chętne dzieci do śpiewania w naszym chórku „Światełka”. Próby odbywają się w poniedziałki o g. 14:35. w sali 53 w głównym budynku Szkoły Podstawowej nr 2. Zapraszamy również młodzież i osoby starsze do Scholii Parafialnej. Zapisy u p. Krystiana, naszego organisty.

12.         Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy miesiąc październik poświęcony modlitwie różańcowej. Zapraszamy na Różaniec: dla dzieci – od poniedziałku do piątku o g. 16:30 z Komunią Świętą, dla pozostałych parafian – codziennie o godz. 17:30, a w niedziele o g. 16:30. W czasie Różańca okazja do spowiedzi świętej.

13.  Składamy serdeczne podziękowania kolejnym rodzinom za złożone ofiary na daninę diecezjalną i potrzeby remontowe parafii. Na KUL, WT UAM i szkoły katolickie w miniona niedzielę zebraliśmy 632,06 zł. Bóg zapłać!

14.         Za dwa tygodnie, 08 października, przypada Dzień Papieski. Będzie zbiórka na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia, a Szkolne Koło Caritas będzie rozprowadzało kremówki papieskie.

15.  Po Mszy Św. można zakupić prasę katolicką. Zapraszamy też na naszą parafialną stronę internetową: www.nsmmiedzychod.pl

16.  Na dobre przeżywanie dzisiejszej niedzieli i całego tygodnia życzymy wszystkim Parafianom i Gościom Bożego błogosławieństwa i pamięci o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy Świętej. Szczęść Boże!

Dzisiaj jest

wtorek,
26 września 2017

(269. dzień roku)

Liturgia słowa

Czytania:

  • Ewangelia:

Święta

Wtorek, XXV Tydzień zwykły Rok A, I Dzień powszedn