Ogłoszenia na 26. Niedzielę zw., 26.09.2021r.

1.  Dziś Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

2.  W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek:św. Wincentego a‛Paulo,prezbitera; we wtorek - św. Wacława,męczennika; w środę święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała; w czwartek - św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła; w piątek- św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła; w sobotę – św. Aniołów Stróżów.

3.  W środę jak zwykle nowenna do Niepokalanego Serca Maryi w łączności ze Mszą Św. o g. 18:00.

4.  Grupę Modlitewną zapraszamy na spotkanie w czwartek po wieczornej Mszy Św. na probostwo.

5.  W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca października.

6.  W pierwszy piątek rano i wieczorem litania do Najświętszego Serca Jezusa i akt oddania Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Również w I piątek dodatkowa spowiedź święta dla dzieci i młodzieży szkolnej oraz dorosłych od g. 15.00, a o g. 16.30 Różaniec z Komunią św. Wieczorna Msza Św. o g. 18.00 w intencji zmarłych polecanych w rocznych wymieniankach.

7.  Od piątku rozpoczynamy miesiąc październik poświęcony modlitwie różańcowej. Zapraszamy na Różaniec: dzieci i młodzież – od poniedziałku do piątku na g. 16:30 z Komunią Świętą, pozostałych parafian – codziennie na g. 17:30, a w niedziele na g. 16:30. W czasie różańca okazja do spowiedzi.

8.  W pierwszą sobotę po Mszy Św. o g.7.00nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z pierwszą częścią różańca.

9.  Objazd chorych - tradycyjne trasy – w pierwszy piątek i w pierwszą sobotę od g. 9.00.

10.   Zapraszamy na kolejny 12 – sto godzinny nocny różaniec. Będziemy się modlić na Chwałę Bożą oraz przebłaganie za grzechy nasze i całego świata. Zapraszamy w sobotę, 2 października, po wieczornej Mszy Św., czyli od g. 19.00 do g. 7.00.

11.   W przyszłą Niedzielę 3 października na Mszy św. o g.11.00 poświęcenie różańców Dzieci I komunijnych.

12.   Katechezy chrzcielne dla rodziców i chrzestnych odbędą się w drugi i czwarty piątek października w naszej Parafii. W listopadzie u Sąsiadów. Plan katechezy znajduje się w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej.

13.   Polecamy prasę katolicką. Od 1 października w polskich kinach można oglądać znakomity film fabularny pt. Fatima, opwiadający historię objawień Matki Bożej. Ta hollywoodzka produkcja w opinii wielu jest najlepszą w historii kina ekranizacją wydarzeń fatimskich. Gorąco zachęcamy do kina na Fatimę. Można również zorganizować seans dla parafii.

14.   W Niedzielę 10 października obchodzimy XXI Dzień Papieski. Podobnie jak w poprzednich latach Szkolne Koło Caritas będzie rozprowadzało „kremówki papieskie”. Koszt jednego opakowania (dwie kremówki) 10,00 zł.

15.   Na dzisiejszą niedzielę i cały tydzień życzymy wszystkim Parafianom i Gościom Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże!

16.   W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Józef Łyszczak z ul. Wjazdowej Wieczny odpoczynek…

Dzisiaj jest

środa,
29 września 2021

(272. dzień roku)

Święta

Środa, XXVI Tydzień zwykły
Rok B, I
Święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała