Ogłoszenia w oktawie Bożego Ciała, 23.06.2019r.

 

1.W kalendarzu liturgicznym obchodzimy: w poniedziałek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela; we wtorek NMP Świętogórskiej z Gostynia;  w czwartek - zakończenie oktawy Bożego Ciała;w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa (w tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów; nie ma postu), w sobotę –uroczystość św. apostołów Piotra i Pawła, a w naszej parafii dodatkowo uroczystość odpustowa ku czci Niepokalanego Serca Maryi. W tym dniu zbiórka do puszek na potrzeby Stolicy św.

2.W poniedziałek o g. 20.00 spotkanie Rady Ekonomicznej na Probostwie.

3.W czasie „tradycyjnej oktawy” Bożego Ciała zapraszamy na Litanię ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa na zakończenie codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu i procesję Eucharystyczną wokół kościoła, po niej na Mszę Św. z nieszporami. W niedzielę procesja po Mszy Św. o g. 11.30.

4.   W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Wieczorem o g. 18.00 najpierw procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy, a po niej Msza Święta. Przejdziemy tradycyjną trasą: ul. Słowackiego, Zamkową i Piłsudskiego. Po procesji błogosławieństwo wianków i ziół. Mieszkańców wsi Mierzyn, Muchocin i Wielowieś oraz członków Żywego Różańca tradycyjnie prosimy o przygotowanie ołtarzy.

5.   W sobotę w naszej parafii uroczystość odpustowa ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Mszy św. odpustowej o g. 10.30 będzie przewodniczył Ks. Henryk Jędrzejczak, misjonarz z Kamerunu, który będzie głosił Słowo Boże także przez całą niedzielę i zbierał ofiary na Misje.

6.   Także w sobotę, Ks. Piotr,  nasz wikariusz świętuje swoje imieniny. Z tej okazji odprawi wieczorną Mszę Świętą. Życzymy już dzisiaj obfitych łask Bożych, wspaniałej współpracy z darami Ducha Świętego, opieki Matki Bożej oraz ludzkiej życzliwości. Szczęść Boże.

7.Dziękujemy za składane ofiary na daninę diecezjalną, i potrzeby remontowe parafii. W Niedzielę gospodarczą zebraliśmy kwotę 5.365,00 zł. Na kwiaty i dekoracje z ul. Sadowej zebraliśmy kwotę 450,00 zł, a wydaliśmy na same kwiaty  z rabatami 565,- zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać!

8.Jak zwykle po Mszy Św. polecamy prasę katolicką. Zapraszamy na naszą parafialną stronę internetową: www.nsmmiedzychod.pl

9.   W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp. Leon Żok z ul. Wyspiańskiego;  śp. Stanisław Poręba z ul. Szpitalnej; śp. Leszek Jandy z ul. Mickiewicza i śp. Mariusz  Spychała z Wielowsi. Wieczny odpoczynek…

Dzisiaj jest

¶roda,
26 czerwca 2019

(177. dzień roku)

¦więta

Środa, XI Tydzień zwykły
Rok C, I
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Zygmunta Gorazdowskiego, prezbitera