Ogłoszenia duszpasterskie na 19. Niedzielę zwykłą, 12.08.2018 roku.

1. Gościmy O. Krzysztofa Stachowiaka, byłego wikariusza naszej parafii, a obecnie misjonarza w Papui Nowej Gwinei. Ojciec Krzysztof głosi słowo Boże i zbiera ofiary na misje.

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy następujących świętych: we wtorek – św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika; w piątek – św. Jacka, prezbitera, w sobotę - bł. Sancję Szymkowiak, dziewicę.

3. W środę, przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP – porządek Mszy św. będzie taki jak w każdą niedzielę wakacyjną. Podczas każdej Mszy św. będzie obrzęd poświęcenia wiązanek ziół, zbóż i kwiatów, a po Mszach św. zbierane będą ofiary do puszek na Caritas Archidiecezjalną. Msza św. o g. 10.15 będzie odprawiona w intencji pomyślności naszej Ojczyzny oraz w intencji wszystkich poległych i pomordowanych w Jej obronie. W tym dniu obchodzimy Dzień Wojska Polskiego i 98 rocznicę BITWY WARSZAWSKIEJ. Po Mszy Św. przemaszerujemy z delegacjami pod pomnik.

Nowenna do Niepokalanego Serca Maryi przed wieczorną Mszą.

4.  W przyszłą niedzielę, 19 sierpnia, zapraszamy wszystkich Parafian do dziękczynienia za tegoroczne żniwa. Mszę Św. dziękczynną odprawię o g. 10.15. Mile widziane delegacje m.in. rolników, ogrodników, sadowników i działkowiczów.

5.  Składamy serdeczne podziękowania kolejnym rodzinom za złożone ofiary na daninę diecezjalną i potrzeby remontowe parafii. Na KUL, Wydział Teologiczny i szkoły katolickie zebraliśmy 616,83 zł. Bóg zapłać! Za tydzień niedziela gospodarcza na budowę Domu Katechetycznego.

6.  Po Mszy Św. można zakupić prasę katolicką. Zapraszamy również na naszą parafialną stronę internetową: www.nsmmiedzychod.pl

7.  W gablotach znajdują się dodatkowe informacje i ogłoszenia.

8. Na dobre przeżywanie dzisiejszej niedzieli i całego tygodnia, Wszystkim parafianom i gościom przebywającym w naszej parafii życzymy Bożego błogosławieństwa, pokoju serca, dobrej pogody, bezpiecznej pracy i wypoczynku – pamiętajmy o codziennej modlitwie o niedzielnej Mszy Świętej.

9. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp. Zenon Kaczkowski z Drzewiec oraz śp. Edward Skrzypczak z Mierzyna. Wieczny Odpoczynek…

Dzisiaj jest

czwartek,
16 sierpnia 2018

(228. dzień roku)

Święta

Czwartek, XIX Tydzień zwykły
Rok B, II
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Stefana Węgierskiego