Ogłoszenia duszpasterskie na 25. Niedzielę zwykłą, 23.09.2018 roku.

1.   Dzisiaj gościmy znanego już nam ojca Rafała Krystyanca Oblata, który głosi Słowo Boże oraz rozprowadza kalendarze misyjne jako pomoc materialną na misje prowadzone przez Ojców Oblatów.

2.   W kalendarzu liturgicznym obchodzimy: w wtorek – błog. Władysława z Gielniowa, prezbitera; w czwartek – św. Wincentego a Paulo, prezbitera; w piątek - św. Wacława, męczennika; w sobotę - święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

3.   Zapraszamy chętne dzieci do śpiewania w naszym chórku „Światełka”. Próby odbywają się w poniedziałki o g. 14.35. w sali 53 w głównym budynku Szkoły Podstawowej nr 2. Zapraszamy również młodzież i osoby starsze do Scholii Parafialnej. Zapisy u p. Krystiana, naszego organisty.

4.   Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą poznać Pismo Święte na I spotkanie biblijne we wtorek o g. 18.45 w salce na probostwie.

5.   W środę nowenna do Niepokalanego Serca Maryi w łączności z Mszą Św. Po Mszy Św. o g. 18.45 spotkanie rodziców wszystkich klas młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w kościele oraz zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej na probostwie.

6.   Nauki dla rodziców i chrzestnych w 2 i 4 piątek miesiąca po wieczornej Mszy św. na probostwie.

7.   Spotkanie Grupy Młodzieżowej w piątek o g. 19.30.

8.   Zebranie wszystkich ministrantów w sobotę 9.00.

9.   W przyszłą niedzielę poświęcenie różańców dzieciom komunijnym o g. 11.30. Od przyszłego poniedziałku rozpoczynamy miesiąc październik poświęcony modlitwie różańcowej. Zapraszamy na Różaniec: dla dzieci i młodzieży – od poniedziałku do piątku o g. 16:30 z Komunią Świętą, dla pozostałych parafian – codziennie o godz. 17:30, a w niedziele o g. 16:30. W czasie Różańca okazja do spowiedzi świętej.

10.   Składamy serdeczne podziękowania kolejnym rodzinom za złożone ofiary na daninę diecezjalną i potrzeby remontowe parafii. W niedzielę gospodarczą, zebraliśmy na remonty 4.522,62 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!Za tydzień odbędzie się zbiórka do puszek na KUL, WT UAM i szkoły katolickie.

11.   Jak zwykle po Mszy Św. można zakupić prasę katolicką. Zapraszamy też na naszą parafialną stronę internetową: www.nsmmiedzychod.pl

12.   Na dobre przeżywanie dzisiejszej niedzieli i całego tygodnia Wszystkim parafianom i gościom życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i pokoju serca – zachęcając do pamięci o codziennej modlitwie i o niedzielnej Mszy Świętej. 

13.   W minionym tygodniu odeszła do Domu Ojca: śp. Zofia Zielińska z Przedlesia i śp. Tomasz Władysław Gomółka z ulicy Szpitalnej. Wieczny Odpoczynek…

Dzisiaj jest

niedziela,
23 września 2018

(266. dzień roku)

Święta

Niedziela, XXV Tydzień zwykły
Rok B, II
Dwudziesta Piąta Niedziela zwykła