Ogłoszenia duszpasterskie na 33. Niedzielę zwykłą,

18.11.2018 roku.

1.  Księdzu Kanonikowi Maciejowi Przewoźnemu, składamy serdeczne życzenia z racji jutrzejszych 92-ich urodzin. Na dalszą drogę życia i pasterzowania, sercem i modlitwą życzymy Bożego Błogosławieństwa, darów Ducha Świętego, opieki Matki Bożej, wiele radości z każdego przeżytego dnia. Za wszelkie dobro, które Ksiądz Kanonik czyni, abyśmy jak najgłębiej przeżywali i poznawali naszą wiarę, abyśmy w niej trwaliI wzrastali, niech wynagrodzi Dobry Bóg.

2.  W dzisiejszą niedzielę gospodarczą dziękujemy za ofiary na wykończenie salek duszpasterskich.

3.  W kalendarzu liturgicznym wspominamy: we wtorek –  św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera; w środę – Ofiarowanie NMP; w czwartek – św. Cecylii, dziewicy i męczennicy; w sobotę -  św. męczenników: Andrzeja, Dung-Lac, prezbiterai towarzyszy w przyszłą niedzielę – Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

4.  Marynarzy z okrętu „Santa Maria” zapraszamy na spotkanie do salki na probostwie w poniedziałek na g. 16:30 na probostwo.

5.  Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą poznać Pismo Święte na spotkanie biblijne we wtorek po Mszy Św. wieczornej w salce na probostwie.

6.  W środę o g.18.00 nowenna do Niepokalanego Serca Maryi w łączności z Mszą Św.

7.  W piątek katecheza przedchrzcielna o g.18.45 w salce na probostwie.

8.  Młodzież parafialną zapraszamy w piątek na g. 19.30 na probostwo.

9.  Na Stolicę Świętą do puszek w minioną niedzielę zebraliśmy kwotę 464,60 zł.

10.W niedzielę za tydzień o g.11.30 Msza św. wynagradzająca znieważenie Najświętszego Sakramentu, które było w naszym Kościele 8 lat temu.

11.W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

12.Jak zwykle po Mszy Św. można zakupić prasę katolicką. Zapraszamy też na naszą stronę internetową: www.nsmmiedzychod.pl

13.Wymienianki roczne składamy w biurze parafialnym do końca listopada – w intencji tych zmarłych w każdy pierwszy piątek odmawiamy różaniec i odprawiamy Mszę Świętą.

14.Na dzisiejszą niedzielę i cały tydzień życzymy wszystkim Parafianom i Gościom Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże!

15.W minionym tygodniu odeszła do Domu Ojca śp. Wanda Budzińska  z Gorzycka Starego.

Wieczny Odpoczynek…

 

 

Dzisiaj jest

wtorek,
20 listopada 2018

(324. dzień roku)

Święta

Wtorek, XXXIII Tydzień zwykły
Rok B, II
Wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera