Ogłoszenia duszpasterskie

 

na 16 Niedzielę zwykłą, 23.07.2017 roku.

 

1.  W kalendarzu liturgicznym: poniedziałek św. Kingi, dziewicy; we wtorek świętośw. Jakuba apostoła oraz  św. Krzysztofa – patrona kierowców ; w środę św. Joachima i Anny, rodziców NMP; w sobotę święto św. Marty.

 2.  W związku z wtorkowym świętem patrona kierowców św. Krzysztofa w dniu dzisiejszym  po każdej Mszy św. święcenie pojazdów mechanicznych.

 3.  W środę nowenna do Niepokalanego Serca Maryi w łączności z Mszą Św. o g. 18:00.

 4.  W czasie wakacji Msze Św. w tygodniu tylko wieczorem o g. 18:00. W niedzielę porządek Mszy Św. w kościele bez zmian (przypominamy, że wieczorna Msza Św. jest o g. 17:00), natomiast w Mierzynie dodatkowa Msza Św. o g. 18:15..

 5.  Przypominamy, że w okresie letnim Biuro Parafialne w poniedziałek i środę jest czynne po Mszy św. wieczornej do g. 19:30, natomiast w piątek bez zmian.

 6.     Wspólnota Żywego Różańca z sąsiedniej Parafii organizuje pielgrzymkę do Częstochowy i Gidle w 300 rocz. koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w dniach 26 i 27 sierpnia br. Wyjazd o g.3.00. Koszt 130,00 zł od osoby. Zapisy u p.Basi w „sklepie” i p. Sabina Drąg-Patela .

 7.  W gablotach znajdują się dodatkowe informacje i ogłoszenia o pielgrzymkach.

 8.  Składamy serdeczne podziękowania kolejnym rodzinom za złożone ofiary na daninę diecezjalną i potrzeby remontowe parafii. Bóg zapłać!

 9.  Jak zwykle po Mszy Św. można zakupić prasę katolicką. Zapraszamy również na naszą parafialną stronę internetową: www.nsmmiedzychod.pl

 10.  Wszystkim parafianom udającym się na wakacje, oraz gościom przebywającym w naszej parafii życzymy wielu wrażeń, dobrej pogody, bezpiecznej drogi, pokoju serca – pamiętajmy o niedzielnej Mszy Św. i codziennej modlitwie.

 11.  W minionym tygodniu odeszła z naszej Parafii do Domu Ojca śp. Wanda Budych z ul. Zamkowej.  Wieczny odpoczynek …

 

 

 

 

 

 

 

Dzisiaj jest

czwartek,
27 lipca 2017

(208. dzień roku)

Liturgia słowa

Czytania:

  • Ewangelia:

Święta

Czwartek, XVI Tydzień zwykły Rok A, I Dzień powszedn